Maailma Kurtide Föderatsioon saatis liikmesühingutele huvitava infomaterjali "Signmark", mida võiks ja peaks teadma...

Marko Vuorenheimo

Nuppu Stenros
SIGNMARK („Viipemärk“
)
Otava Publishing Company Ltd, 2008-09-06

Lugu maailma esimesest kurdist räp-artistist näitab meile, kuidas muuta võimatut võimalikuks: Signmark ühendab fenomenaalse energiaga kurtide ja kuuljate maailma.

Signmarkil – Marko Vuorenheimol – on tõmme muusika poole olemas olnud juba lapsepõlvest alates. Lapsena oli tal kombeks tõlkida viipekeelde oma kuuljate sugulaste lauldud jõululaule ning teismelisena oli tema hobiks tõlkida tavaartistide laulusõnu ja edastada nende sõnumit kurtidele. Peagi tekkis tal aga idee tuua muusika kurtide kogukonda nii, et kurtide maailm pälviks teiste inimeste hulgas enamat tähelepanu.

Samal ajal soovis tema sõber ühendada visuaalset viipekeelt ja kurtide jõulist sõnumit ning väljendada seda läbi hip-hop muusika. Bänd sai valmis pärast dj sulava liitumist. Nende esimene album – maailma esimene viipekeelne hip-hop DVD – anti välja 2006. aastal. Sellisest muusikast sai koheselt tõeline kultuuride ristumise „mänguväljak“, mis võimaldas kurtidel saada osa muusika nautimisest ning kuuljatel näha läbi Signmark`i visuaalse keele jõu, raevu ja ilu uut lähenemisviisi rap muusikale. Kõnealune album pakkus jutuainet nii tavameedias kui kitsamalt, Signmark esines ning andis intervjuusid nii tele- kui raadiosaadetes. Bändi nädalavahetused täitusid esinemistuuridega ning peagi oli neil innukaid fänne Skandinaavias, Euroopas, USA-s, Namiibias, Jaapanis...

Raamat SIGNMARK annab ülevaate Signmark´i teekonnast rap-artistiks, tema muusikast, kurtide kogukonnast ja nende ajaloost, viipekeelsete inimeste saavutustest ning samuti kurtide staatusest arengumaades. Raamat näitab meile tugevat isiksust, kes ei ole mitte ainult kurtide „visuaalne hääl“, vaid tõeline sild kahe erinevat suhtlusvahendit kasutava maailma vahel. Lisaks on ta tõeliselt veenev eestkõneleja sallivuse ja inimõiguste teemadel.

Koos SIGNMARK´iga saame me tuttavaks ka ühe erakordse isiksusega, kelle talent ja jõuline hoiak on teda hästi viinud karmi muusikaäri sisemusse – kohta kuhu pole kerge pääseda isegi mitte kuulvate kõrvadega.

SIGNMARK on kirjutatud ajakirjaniku ja produtsendi Nuppu Stenors `i poolt, kes ühtlasi on vastutav Signmark`i esimese albumi ilmumise eest.

Bändi järgmine album on praegu tegemisel. Signmark`i ja tema muusika kohta on rohkem informatsiooni võimalik saada aadressil www.signmark.biz (http://www.ead.ee/371356) . Vaadake ka videot aadressil http://download.signmark.biz/signmark.wmv (http://www.ead.ee/371354)

Raamatu välismaiste õiguste saamiseks kontakteeruge palun:
OTAVA GROUP AGENCY
Hanna Kjellberg
Tel. +358 9 1996 428
hanna.kjellberg@otava.fi
www.otava.fi/oga (http://www.ead.ee/371355)

Lugupeetud Maailma Kurtide Föderatsiooni (Liidu) liikmesühingud!

Tutvuge palun kirja lisas oleva raamatu „Signmark“ („Viipemärk“) esitlusega, milles on juttu maailma esimesest kurdist rap-esinejast. Raamat „Signmark“ ilmus trükis mõned nädalad tagasi ning kõigile neile, kes tema muusikat või võibolla isegi teda ennast juba tunnevad, ei ole meil ilmselt vajadust selgitadagi kui tähtis selle raamatu ilmumine on.

Raamatu andis välja Soome kirjastus Otava Publishing Company Ltd ning selle on soome keeles kirjutanud ajakirjanik Nuppu Stenros. Me sooviksime leida võimalikult palju välismaiseid kirjastajaid, kes oleksid huvitatud raamatu kirjastamisõiguste ostmisest ning raamatu tõlkevariandi avaldamisest omal maal selleks, et Signmark-i fännidel ning nende sõpradel ja pereliikmetel oleks võimalus seda suurepärast julgustavat lugu ise lugeda.

Palun saatke see esitlus oma tuttavatele ning eriti oma kohalike kirjastustega seotud inimestele, kes võiksid niisugusest raamatust positiivselt huvitatud olla. Keel ei ole probleemiks, sest maailmas on piisavalt tõlkijaid, kes on võimelised tõlkima soomekeelseid raamatuid, samuti on olemas organisatsioone, mis toetavad tõlketöid rahaliselt.

Soovime Teile toredaid hetki Signmark-i muusika seltsis ning loodetavasti tulevikus ka tema „loo“ seltsis.

Parimate tervitustaga,

Hanna Kjellberg
Välismaiste müügiõiguste juhataja