SA Tallinn 2011 23. septembri uudiskiri toob meieni uudise Eesti Kurtide Liidu läbiviidavast üritusest "Helitu laine nähtavaks"

Rahvusvaheline kurtide päev teeb helitu laine nähtavaks
 

(http://www.ead.ee/#" onClick=)
4.jpg

Rõõm elada Tallinnas
“Septembrikuu neljandal nädalal tähistatakse kogu maailmas rahvusvahelist kurtide nädalat. Maailmas elab umbes ligi 72 miljonit kurti. Eestis on umbes 1500 kurti. Meie eesmärk on tõmmata poliitikute, võimude ja üldsuse tähelepanu kurtide inimeste saavutustele ja kurtide muredele,” avas ettevõtmise tausta Eesti Kurtide Liidu kultuuri projektijuht Maret Õun.

Rahvusvaheline kurtide päev algab laupäeval, 25. septembril, kogunemisega Paksu Margareeta juures kell 11.30. Tantsuline rongkäik läbi vanalinna viib Vabaduse väljakule, kus Eesti Kurtide Liidu liikmed esitavad viipekeelseid etteasteid ja viivad läbi mitmesuguseid mänge. Kella 13 – 14 esitatakse viipekeelset poeesiat, laste viipekeelseid laule ja Eesti Kurtide Liidu näiteringi liikmed astuvad üles viipekeelse etendusega. Samuti mängitakse mitmeid mange, millest saavad osa võtta nii kurdid kui ka kuuljad. Mängud on kõikidele vanustele ning kõik etteasted tõlgitakse viipekeelt mitteoskajate ja kuuljate jaoks helikeelde. Kõik on oodatud kaasa elama!

Algallikas: http://www.tallinn2011.ee/newsletter/l1bx9k:359 (http://www.ead.ee/375605)

Samuti saab ka SA Tallinn 2011 pressiteatega (http://www.ead.ee/375610)lähemalt tutvuda...