Film puuetega kunstnikest ETV-s

ERR logo

Sel neljapäeval, 16.detsembril, (kordus laupäeval kell 11:25 ETV2 kanalil) kell 22:35 on ETV1 kanalil eetris dokumentaalfilm „Täiuslikkuse otsingul“ (Quest For Excellence, Kanada 2009).

Film arutleb füüsilise erinevuse üle ning annab tuge ja julgust elus hakkama saada just sellisena, nagu inimene saatuse tahtel on.

Lisan filmi lühitutvustuse:

Inimesed on erinevad: mustad ja valged, pikad ning lühikesed, jalgadega ja jalutud... Kunst aktsepteerib kõiki neid erinevusi ega küsi, kes milline välja näeb. Tunnustatud fotograaf Kevin Connolly, kes on sündinud jalgadeta, võtab ette reisi maailma eri paigusse, et leida, kuidas elavad mujal maailmas füüsilise puudega kunstnikud. Intervjuudest kooruvad välja tõdemused, et kui hea laulja või fotograaf, rääkimata tantsijast, sa ka poleks, märgatakse eelkõige ikkagi su füüsilist erinevust. Kevin, keda on kasvatatud teadmisega, et tema jalgadeta olemine on normaalne, on oma elus kogenud paraku ka vastupidist suhtumist. Temaga kohtumine annab eneseusku ja elurõõmu nii neile inimestele, kes on erinevad juba sündides, kui neile, kes on sattunud säärasesse olukorda oma elu jooksul.

Kaunist jõuluaega soovides,

Marge Raun

Toimetaja