Kiire ja oluline info suitsuandurite soetamisest

Väga paljud inimesed liikmesühingutest on esitanud järelepärimise suitsuandurite soodushinnaga soetamisest, kuna läheneb tähtaeg – 1. juuli 2009.a., mil peab olemas suitsuandurid igas majas ja korteris.

Eesti Kurtide Liidu ja Eesti Vaegkuuljate Liidu ühispöördumises sisaldav küsimus oli ammu 2008. aasta sügisest saadik teravas päevakorras Sotsiaalministeeriumis, miks peaksid kuulmispuudega inimesed seaduse täitmiseks suitsuandureid kallimalt ostma vaatamata sellele, et suitsuandurid vastavate lisaseadmetega on soodusnimekirjas. Meie seisukoht oli see, et vaatamata puudele peaksid inimesed saama osta suitsuandureid sama hinnaga tavainimestega võrdsetel alustel.

21. jaanuaril sotsiaalminister Maret Maripuuga kohtumisel toetati meie seisukohta selles küsimuses. Ja selle jätkuna jätkasime 29. jaanuaril Sotsiaalministeeriumis selle küsimuse arutelu suitsuandurite kompenseerimisest. Ümarlaua arutelu oli viljakas – Sotsiaalministeerium kohtub veebruari keskel maavalitsuste esindajatega Tallinnas ja tõstatab selle küsimuse üles.

Sotsiaalministeeriumi vastus meie küsimustele tuleb veebruari lõpus ja meie loodame parima lahendusega vastust, millest anname esimesel võimalusel kiiresti teada teile.

Seniks teile pikka ja rahulikku meelt!

Tiit Papp,
EKL juhatuse esimees