Ülevaade Eesti Kurtide Liidu pensionäride VI kokkutulekust sõnas ja videos

Pensionäride kokkutulek toimus 23.mail 2009.aastal Haapsalus. Üritust korraldas Eesti Kurtide Liit. Registreerimisel enne üritust üllatas, et kogu Eestist on osavõtusoov ja huvi suurenenud. 114 eakat kurti kui ka noori oli tulnud Lääne-Virumaalt, Läänemaalt, Saaremaalt, Tartumaalt, Tallinnast, Pärnust, Viljandist, Järvamaalt, Hiiumaalt ja Kohtla-Järvelt. Eakate eesmärgiks olid kohtuda teistega, keda pole kaua näinud ja kuulda, kuidas teised elavad. Need kohtumised olid rõõmsad ja kauaoodatud, nagu taaskohtumine kaugelt maalt. Noorte kurtide ütluste põhjal oli uskumatu näha eakaid kurte, kes on aktiivsed ja vestelda pikalt nendega.

Aktus toimus Haapsalu Kutsehariduse Keskuses. Eesti Kurtide Liidu esimehe soojad tervitussõnad jäid südamesse. Noorte kurtide esinemised vapustasid eakaid. Nii kaunis liigutav luuletus! Aitäh Sirlele, Hellele ja Raidile! Ka Eesti Kurtide Liidu endise esimehe Volli Pärnla sõnavõtt meeldis väga. Kurtide Liit tänas tublimaid eakaid, kes on palju teinud ühingu heaks.

Järgnevalt jalutasid külalised toreda giidiga Haapsalu linnuse ümbruses. Jutustati Valge daami loost, linnuse ajaloost ja Haapsalust.  Kehakinnitused toimusid mere ääres paadimajas, kus ootas rõõmsameelne peremees. Seal veetsid külalised üsna kaua aega, et vestelda. Veelkord öeldi tänusõnad ja viipekeelne luuletus Alfonsilt. 

Meeldejäävaid hetki filmis noormees Kert. 
Aitäh kõigile, kes on tulnud kogu Eestist!

Video?