Eesti Rahva Muuseum ootab võistlustöid teemal "Minu auto"

Eesti Rahva Muuseum kutsub osalema traditsioonilisel teatmematerjali kogumise võistlusel ja kirjutama teemal “Minu auto”.
Muuseum ootab lugusid igapäevasest autokasutusest, autodega seotud uskumustest ja rituaalidest, värvikatest juhtumistest, isegi anekdoote.

“Kui olete pikaaegne autoomanik, oleksime tänulikud mälestuste ja võrdluste eest, kuidas auto kasutus on muutunud, võrreldes varasemate aastatega,” selgitas Eesti Rahva Muuseumi kommunikatsioonijuht Reimo Rehkli. “Mida sümboliseerib auto – liikumisvabadust, kiirust, kulusid? Kas auto on lihtsalt käepärane kodumasin või pigem üks pereliikmetest või hoopis uhkuseasi?”
 
Võib esitada ka vabateemalisi võistlustöid. Vabateemaliste tööde puhul on eelkõige oodatud eelmiste aastate uurimisteemad, nagu “Rõivastus nõukogude ajal”, “Kollektsioneerimine”, “Post minu elus”, “Turism nõukogude ajal”, “Isik ja võim – kokkupuuted võimuesindajate ja ametiasutustega”, “1990. aastad Eestis: suurte muutuste aeg ja argielu”. Samuti on oodatud kodukoha või -talu kirjeldused, meenutused nõukogude ajast, eluloolised ja etnograafilised materjalid.
 
Eelistatud on digitaalsel kujul e-kirjaga või CD-le salvestatuna saadetud tööd. Käsikirjalised tööd tuleb vormistada A4-formaadis paberile. Mälestuste illustreerimiseks on oodatud nii fotod kui filmid.
 
Tööd saata kas e-posti aadressil tiina.tael@erm.ee või aadressil Eesti Rahva Muuseum, Veski 32, 51014 Tartu.

Võistlustööde esitamise tähtaeg on 31. juuli.
 
Võistlusele laekunud tööd vaatab läbi žürii, kes teeb kokkuvõtteid iga teema kohta eraldi. Paremaid töid auhinnatakse preemiate ja muuseumi väljaannetega. Võistluse tulemused tehakse teatavaks kirjasaatjate päeval septembris 2011 ja avaldatakse muuseumi kodulehel.

Hetkel on Eesti Rahva Muuseumis käimas järgmistel teemadel kogumised:
Minu auto, lisainfo: http://www.erm.ee/?node=1931 (http://www.ead.ee/377201)
Muutuv lapsepõlv. Räägime lastest!, lisainfo: http://www.erm.ee/?node=1930 (http://www.ead.ee/377202)
Kingitus tulevikku. Ajakapsel 2010, lisainfo: http://www.erm.ee/?lang=EST&node=1950&parent=252 (http://www.ead.ee/377203)
Minu raha, lisainfo: http://www.erm.ee/?node=1960 (http://www.ead.ee/377204)
20 aastat maareformist, lisainfo: http://www.erm.ee/?lang=EST&node=1987&parent=252 (http://www.ead.ee/377205)
Naiskodukaitse, Kodutütarde ja Noorkotkaste organisatsioonide tegevus aastatel 1927-1940, lisainfo: http://www.erm.ee/?lang=EST&node=1951&parent=252 (http://www.ead.ee/377206)
Minu lemmik Eesti Rahva Muuseumi kogudest, lisainfo: http://www.erm.ee/?lang=EST&node=1943&parent=252 (http://www.ead.ee/377207)

Materjale võib saata kirjalikult, pildi, video, foto, eseme kujul.
ERM saab kõigist materjalidest teha koopiad ning originaalid ka omanikule tagastada.

Eesti Kurtide Liit kogub kurtidelt viibeldud jutustusi kui ka kirjalikke jutte ja saadab Eesti Rahva Muuseumile. Jutustused tuleb märkida oma nimele. Palume võimaluse korral tuua fotosid.

Kellel on huvitav mälestus, palun pöörduge Maret Õuna poole!
Kui teil on raskusi kirjutamisega, siis meie aitame teid.
Näiteks kuidas saite autojuhiload kätte, millist esimest autot ostsite nõukogude ajal jne?