Viipekeelsetele talgutele on oodatud kurdid, viipekeeletõlgid ja viipekeeletõlgi eriala üliõpilased...

On hea meel teada anda, et taas toimuvad Eestimaa Looduse Fondi algatusel viipekeelsed talgud. Sellel aastal oleme planeerinud talgute läbiviimise paigaks Matsalu Rahvuspargi (http://www.keskkonnaamet.ee/?lang=matsa (http://www.ead.ee/377741)) ja toimumisajaks 7. - 9.10. 2011.

Kes on talgutele oodatud?

Talgutele on oodatud kurdid, viipekeeletõlgid ja viipekeeletõlgi eriala üliõpilased Tartu Ülikoolist. Talgud on sellel korral kõigile osalejatele tasuta, kuid osalejate arv piiratud.

Kuidas kohale jõuda?

Eestimaa Looduse Fondi väikebussid stardivad Tartust, Vanemuise alumisest parklast 7. oktoobril kell 18:00. Need, kes tulevad Tallinnast, saavad meie bussidega liituda kas Pärnust või Lihulast. Kui Tallinnast tulijaid on rohkem, saame sõlmida kokkulepped, et üks väikebuss alustab oma sõitu Tallinnast. Tagasi Tartusse saab samamoodi ELF-i väikebussidega. Tagasisõitu alustame pühapäeva pealelõunal.

Kus ööbime?

Majutuspaigana kasutame sellel korral armsat väikest Metsküla koolimaja (http://metskylakool.lihula.ee/ (http://www.ead.ee/377742)). Ööbime koolimaja ruumides põrandal madratsitel. Kaasa tuleks võtta oma magamiskott, võimalusel ka alusmatt. Koolimajas on pesemisvõimalused.

Millist tööd teeme?

Tööpaik asub meie majutuspaigast mõne kilomeetri kaugusel Saastnas. Töö seisneb loopealsete taastamises - võtame maha kadakaid, laasime oksi ja kanname kadakad kokku. Eestimaa Looduse Fondi poolt on töövahendid ja töökindad. Kellel on olemas oma mugavad ja käe järgi töökindad, võib loomulikult need kaasa võtta. Kohapealset tööd koordineerib Kaie Kattai Keskkonnametist.

Kuidas on organiseeritud toitlustus?

Menüü koostamine ja toidu ostmine on talgujuhtide organiseerida. Toidu valmistame ise talgutel kohapeal ja seejuures saavad kõik talgulised oma panuse anda. Talgutel saame süüa reede õhtul, laupäeval kolm korda ja pühapäeval kaks korda.

Mida talgutel veel teeme?

Talgud pole ainult töötegemise kohaks. Saame omavahel tuttavaks, räägime uusi lugusid Matsalu loodusest  (tõlkideks meie üliõpilased, keda juhendavad kutselised viipekeeletõlgid) ja võtame ette muudki põnevat. Tore on seegi, et meie viipekeeletõlgi üliõpilased (kes varsti siirduvad tõlkepraktikale) kohtuvad talgutel kurtidega ja oma tulevaste kolleegidega ning saavad praktiseerida ja arendada oma viipekeele oskusi. Seega on hea  võimalus mõnusas õhkkonnas üksteist veelgi sügavamalt tundma õppida.

Mida kaasa võtta?

Magamiskott ja magamisalus (pole hädavajalik) Ilmastikukindlad soojad mitmekihilised tööriided; müts või pearätik; kummikud; töökindad (kui on omad ja head). Vahetusriided tubaseks tegevuseks. Oma toidunõud (kauss, lusikas, tass) ja isiklik veepudel.  Hügieenitarbed ja saunakäterätik.  Hea tuju ja rõõmus meel.

Oma osalemissoovist palume teada anda hiljemalt 30. septembriks meiliaadressil regina@evkty.ee või regina.paabo@ut.ee. Registreerimisel kindlasti anda teada, millist transporti kasutades on plaanis kohale jõuda. Juhul, kui on erivajadusi toidu ja kohalejõudmise osas, palun nendest kindlasti teada anda.

Kõik küsimused on teretulnud ja infot võib rõõmsasti levitada. Registreerimisega siiski ärge viivitage, sest osalejate arv (nagu mäletate) on piiratud.
 

Siivi Põldots Regina Paabo
talgujuht tõlkejuht
siivi.poldots@gmail.com   regina.paabo@ut.ee
52 93668 5213487