Eesti Draamateatri lavastus "Hõimud"

(http://www.ead.ee/#" onClick=)
Hoimud

Head teatrihuvilised,

Eesti Draamateater kutsub kõiki kurte ja vaegkuuljaid vaatama sel sügisel esietendunud lavastust „Hõimud“.

Viipekeelse teatritõlkega etendus toimub laupäeval, 24. jaanuaril 2015.

Pileteid broneerib ja lisainfot annab Draamateatri administaator Kristin Viljamaa: kristin.viljamaa@draamateater.ee, tel 53 308 907

Nina Raine "Hõimud"

Billy sündis kurdina, kuuljate pere kolmanda lapsena. Tema vanematel on omapärane arusaam, et kurti last tuleb kasvatada nii nagu teisigi ehk siis tema kurtusest mitte välja tehes. Billy õppis hiilgavalt huultelt lugema, kuid mitte viipekeelt kasutama. Aga füüsiline kurtus ja kuulmine on kommunikatsioonist vaid üks ja võib-olla mitte peamine osa, kuulmine ja kuulamine ja ära kuulamine ja kuulda võtmine on erinevad asjad. Nii ka Billy peres, kus üksteisega rääkimise asemel kõlavad pigem edevad monoloogid. Kus suhtlemine seisneb pigem võitluses ja esinemises kui mõistmise ja omaksvõtu püüus. Kus võib-olla kurt Billy on ainus, kes tegelikult kuulab. Billy oskab nii oma perele kui ka oma kurtusele uue pilguga vaadata pärast kohtumist naisega, kes vastupidiselt talle endale on sündinud kurtide vanemate kuulja lapsena, kuid on aegamööda kuulmist kaotamas. Billy leiab kurtide kogukonnas kuuluvustunde, mida kodu ei pakkunud.

"Hõimud" räägib inimlikust kontaktist: mõned ei kuule teisi oma füüsilise puude tõttu, kuid mõned emotsionaalse kurtuse tõttu, sest nad ei oska kedagi teist ära kuulata. Näidendi autor Nina Raine on rääkinud näidendi sünniloost, et ta nägi dokumentaalfilmi kurdist paarist, kes ootas last ja lootis, et see laps sünnib samuti kurdina. Pere on nagu hõim, mis tahab oma väärtusi, uskumusi ja keelt lastele edasi anda.

Lavastaja Priit Pedajas

Kunstnik Riina Degtjarenko

Osades Pääru Oja, Marta Laan, Tõnu Oja, Kaie Mihkelson, Tiit Sukk ja Piret Krumm

"Hõimud" etendub Eesti Draamateatri Väikeses saalis. Saal mahutab 140 teatrikülastajat.

24. jaanuar 2015 etendus on reserveeritud kuulmispuudega inimestele.

Etendus on soovitatav alates 16. eluaastast. Etendus on ühe vaheajaga ja kestab 2 tundi 20 minutit. Koduleht: http://draamateater.ee/hoimud (http://www.ead.ee/379718)

Piletihinnale kehtib -20% hinnasoodustus. 1.-5. rea istekohtadel on piletihind 13,60 € ja 6.-12. rea istekohtadel on piletihind 12,80 €.

Piletite broneerimine ja ostmine: kristin.viljamaa@draamateater.ee

Kohtumiseni teatris!

Viljamaa visiitkaart