Tallinna viipekeele tõlketeenuse kasutamise sunnitud piiramine 2016 juuni perioodiks

Tõlketeenuse seotud raha

Kallid Tallinna registreeritud kurdid!

Seoses viipekeele tõlketeenuse suuremahulise kasutamisega ajaperioodil jaanuar - mai ei ole võimalik tõlketeenust perioodil juuni - august piiramatult kasutada. Seda vaatamata igaaastasele viipekeele tõlketeenuse eelarve järjekindlale suurenemisele Tallinna linna poolt.

Meie peame teatama kahjutundega, et viipekeele tõlketeenuse eelarve Tallinnas on piiratud ja seetõttu on taaskord juuni kuulimiit täis.

 

Tuletame veelkord meelde, et iga kuu on võimalik igal kliendil saada tõlketeenust kahe tunni ulatuses (lastega seotud tellimuste puhul 3 tundi), ent tuleb meeles pidada kuulimiiti, mis on igaks kuuks sätestatud.

Kui ei oleks peale pandud kuulimiiti, siis oleks tõlketeenuse aasta eelarve kasutatud juba märtsi-aprilli lõpuks.

Meil on olnud meeldiv tõdeda, et Tallinna linn on igal aastal järjekindlalt (vaikselt) suurendanud viipekeele tõlketeenuse eelarvet ja on parandanud sellega Tallinna registreeritud kurtide inimeste teadlikkust tõlketeenuse kättesaadavusest ja ligipääsetavust avalikele teenustele ja kommunikatsioonile. Meie loodame südamest, et Tallinna linn jätkab märkimisväärselt tõlketeenuse eelarve suurendamist järgnevatel aastatel.

Kui tegemist on väga olulise tellimusega, siis palume kirjutada vabas vormis avaldus ja digitaalallkirjastada ning saata kaire.papp@ead.ee. Kui sellega tekib raskusi, siis ootab viipekeele tõlketeenuse koordinaator teid 22. juunil vastuvõtule kurtide majja.

Meie loodame teie mõistvale suhtumisele!

Kaire Papp
Tallinna viipekeele tõlketeenuse koordinaator
Mobiil: +372 53 48 91 94
E-post: kaire.papp@ead.ee